Alfasamec vs. betasamec

Autor: Gabriel Lecso | 24.4.2011 o 17:45 | (upravené 24.4.2011 o 18:30) Karma článku: 4,51 | Prečítané:  1119x

,,Peter. Je to proste Peter. Chcela by som s ním niečo mať. Nepočula si ešte o ňom? Je taký citlivý... a zároveň mužný. Keď som sa s ním zhovárala, akoby my videl do duše. Bože on je skvelý. Určite je aj dobrý v .......''

Adam už dlho nikde nebol, svoj voľný čas trávi na sociálnych sieťach, hraním counter-striku a pomáhaním susedovi s prácou na záhrade. Síce má na internete kopec priateľov, reálne by kamarátmi mohol nazvať sotva troch ľudí. Nerád sa vyskytuje na verejnosti, má pocit ako keby bol každý jeho krok sledovaný. Celý deň prežije počúvaním hudby, s nosom v knižke alebo v balíku zemiakových čipsov. Svoje správanie a sociálnu demenciu si hrdo vysvetľuje tým že je introvert. Nechváli ľudí, načo, keď jeho už dávno nikto nepochválil. Chce sa mať fajn, chce aby ho všetci obdivovali, ale on sám neobdivuje nikoho, teda jedine závisťou. Dokonca nemiluje ani seba, pozrie sa na seba dozrkadla a sám sebe uhne pohľadom. Kedykoľvek sa niekto v jeho prítomnosti zabáva, hnevá sa že on taký nieje. Že nedrží hubu zároveň s ním, že neľutuje jeho situáciu.

 

,,Peter. Je to proste Peter. Chcela by som s ním niečo mať. Nepočula si ešte o ňom? Je taký citlivý... a zároveň mužný. Keď som sa s ním zhovárala, akoby my videl do duše. Bože on je skvelý. Určite je aj dobrý v .......''

 

Určite takého typického Adama poznáte, ak ním náhodou aj nieste. Nejakou časťou svojho JA je Adamom každý. Aké vlastnosti však má Peter? Aby ženy viedli o ňom takúto konverzáciu? Určite musí oslovovať veľa ľudí. Dokázať viesť nekonečné rozhovory? Nie. V podstate, stačí len počúvať. Úprimne sa o druhých zaujímať.

1. Sústreď sa na potreby iných a snaž sa im vyhovieť

Typický Adam má roztrasenú reč tela, snaží sa kriť sám seba. Akoby ho mal niekto každú chvílu niekto napadnúť. Peter má postoj alfasamca, nohy aspoň pol metra od seba, nebojí sa že niekomu zaberie osobný priestor. Chodí všade s vystretou hlavou, odhaleným krkom. Pri chôdzi sa mierne pohupuje, ako po veľkom výťazstve. Vyžaruje s neho charizma, ľudia ho oslovujú samy od seba.

2. Vypni svoj vnútorný monitor ktorý ťa vkuse sleduje. Svet sa okolo teba netočí. Na výzore nezáleží, ale na sebavedomí áno.

Toto je iba úvod. Môj další článok sa bude týkať jednej s týchto tém, ktoré si vyberiete. Ospravedlňujem sa za gramatiku. Nejako my nefunguje oprava chýb :-)

Reč tela, zvádzanie, sebavedomie, charizma, atraktívnosť


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?