Afirmácie

Autor: Gabriel Lecso | 26.4.2011 o 11:45 | (upravené 26.4.2011 o 12:55) Karma článku: 3,24 | Prečítané:  960x

Sebavedomie je zložené z jemnej pavučinky toho, ako sa uznávame, ako sa hodnotíme a čo si o sebe myslíme................

Tento článok som písal pre ľudí ktorý si potrebujú zdvihnúť rešpekt ku sebe, príjemne sa naladiť, alebo vyhnúť sa prichádzajúcemu stresu.

Človek sa učí opakovaním a napodobňovaním. Tu, viacej než hocikde inde platí pravidlo ,,opakovaná lož sa stáva pravdou". Psychika hrá veľkú rolu s následkami na fyzickú kondíciu. Keď je niekto trošku ťažší akoby chcel, neschudne ak sa na seba bude vkuse pozerať kriticky a opakovať si ,,som ale pekná vypasená sviňa,, Život je odraz mysli, odraz vnútorného sveta. Je dôležité pristupovať k sebe ako k največšiemu cisárovi pod slnkom, veď, keď sa raz zamilujete do seba, stane sa s toho láska na celý život :) Teraz váš naučím totálne využiť afirmácii, ktoré vám zvýšia percentuálnu šancu na úspech v čomkoľvek si zaumienite (ak vás k nemu rovno nedovedú). Pamätajte, že keď si ich budete opakovať,pocítite v sebe taký pocit, ako keby si klamete. To znamená že ste na správnej ceste, že lámete ľady, zároveň s mentálnymi blokmi. Takže pekne po poriadku trošku teórie, trošku cvičenia:

Čo sú to afirmácie?

Afirmácie sú všetky pozitívne výroky ktoré vedieme monológom vo svojej mysli (som dobrý, som krásna žena, mám na viac). Ich opak sú negatívne výroky (nezvládnem to, je to nad moje sily, nie som dosť dobrý). Dobrá afirmácia vo vás dokáže rozpútať salvu pozitívnych myšlienok ktoré sa neustále duplikujú a podľa zákona príťažlivosti k vám priťahujú dobré veci. Ak v tento zákon neveríte, nevadí. Stále to stojí za to pokecať si sám zo sebou a začať sa cítiť dobre aj v zlej situácii, striasť trému pred vystupovaním na verejnosti, alebo nabrať odvahu osloviť neznámu dievčinu :) Avšak negatívne afirmácie vás dovedú ku žiaľu a začnete sa cítiť len horšie a horšie. Vždy premýšľajte pozitívne. Nedá sa to hneď a zaraz, hlavne ak ste sa doteraz len kritizovali a žili negatívne.

Ako ich formulovať, ako často si ich opakovať?

Afirmácie musia biť: krátke a výstižné, pozitívne, a musia biť v prítomnom čase

Ak chcem biť viac charizmatickým človekom, musím si opakovať som charizmatický, rád sa rozprávam s ľuďmi, vždy budím ten najlepší dojem. žiadne budem, žiadne chcem. Musím sám seba presvedčiť že ním už som. Ak chcem biť zdravý, nesmiem si opakovať že nechcem biť chorý. Podvedomie nerozlišuje či niečo chceme alebo nie. Privodí nám presne to, na čo najčastejšie myslíme. Správny výrok v tomto prípade by bol, som absolútne zdravý človek.

Keď chceme mať veľké svaly, nezväčšia sa nám s toho že si opakujeme mám veľké svaly. Na mieste by skôr bol výrok, rád posilňujem, milujem cvičenie.

Ako často?

Toľko krát, koľko vy samy chcete. Avšak, človek rýchlo zabúda, a v kritickej chvíli ho väčšinou napadne že mu to určite nepomôže. Je dobré vytvoriť si afirmačné kartičky ktoré si založíte do peňaženky, prilepíte na chladničku alebo k zrkadlu (veľmi účinné). Mali by byť na miestach kde na ne často narazíte a aj keď si ich len letmo prečítate, podvedomie to príjme ako príkaz pre nasledujúce diania vo vašom vnútri.

Váš hlas vo vašom vnútri by mal biť mocný a sebavedomý. Stále tam bude ten hlas ktorý bude všetko kritizovať, bude tam hrobár ktorý sa neustále snaží pochovať vaše sny. Ale kričí preto lebo sa niečo deje. Umiera


zaujímavosť: článok som písal ľavou rukou, pravú som si včera zlomil :)

 

 

 


 

 

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?